شهادت حضرت علی (علیه السلام) تسلیت باد.

آنچه از مجموعه روایات و نقل های تاریخی بدست می آید این است که امام علی (علیه السلام) از همراهی فرزندان نهی فرمودند.

شیخ عباس قمی در جلد اول کتاب «منتهی الآمال» می نویسد: « وقتی اُمّ کلثوم (علیه السلام) اوضاع و احوال پریشان پدر را در شب ضربت خوردن دید، به حضور برادرش امام حسن (علیه السّلام) رفت و جریان را تعریف کرد. امام حسن (علیه السّلام) حرکت کرد و قبل از رسیدن أمیرالمؤمنین (علیه السّلام)  به مسجد جامع کوفه به آن حضرت رسید و گفت: هنوز ثلثی از شب باقی مانده است، چرا زود از خانه بیرون آمده اید؟ حضرت در جواب فرمود: نور دیدگانم، خوابی دیده ام که تعبیرآن شهادت من است. امام حسن (علیه السّلام) خواست که همراه پدر باشد. حضرت(علیه السّلام) فرمود: پسرم تو را به حقّی که به گردنت دارم قَسَم می دهم که به خانه برگرد، امام حسن (علیه السّلام) به خانه برگشت.

(منتهی الآمال جلد اول ذیل عنوان " فصل سوم : در بیان سبب شهادت آن حضرت و ضربت ابن ملجم مرادى علیه اللعنة)

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ویرگول Tim غزلهاي بي نظير مجيد مومن نسل ِ من سختي کار علم مجازی سازی در شبکه نور نگار آپديت نود 32 - لايسنس فعال سازي ورژن 9 و 10 و 11 و 12 نود 32 فروشگاه اينترنتي تلوان Miraculous-blog